Winnica Sienkiewicz

Winnica Sienkiewicz

Opis działalności

Winnica Sienkiewicz została założona w 2016 roku. Położona jest w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego niedaleko pięknego Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Rodzinne podróże po wielu krajach winiarskich stały się inspiracją do podjęcia tego projektu.

Uprawa winorośli i tworzenie wina nastawione są przede wszystkim na jakość oraz minimalizm w stosowaniu środków chemicznych. W winnicy nie stosujemy rakotwórczego glifosatu oraz innych szkodliwych herbicydów. Większość prac wykonywanych jest ręcznie z pomocą rodziny i znajomych.

Smakoszom dobrego wino oferujemy 6 rodzajów win (3 białe, 3 czerwone). Miłośników dobrego wina oraz zainteresowanych poznaniem fachu winiarskiego zapraszamy do odwiedzenia naszej winnicy i winiarni. Podczas wizyty zaprezentujemy winnicę, uprawiane odmiany winorośli, proces produkcji win i urządzenia do przerobu winogron. Zapraszamy także do pomocy przy pracach sezonowych, jak wiosenne cięcie winorośli, czy zbiory owoców winogron. Każde wsparcie zostanie odpowiednio docenione przez gospodarzy. Nasze wina można spróbować i zakupić w dowolnym momencie w godzinach otwarcia. Prosimy o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne o wizycie.

Zapraszamy do Winnicy Sienkiewicz na dobre, ekologiczne i polskie wino. Oferujemy możliwość degustacji oraz zakupu win bezpośrednio w winiarni.

Kontakt

Tel.: 602433676

Strona internetowa: winosienkiewicz.pl

Adres: Samoklęski 1, 21-132 Kamionka

Godziny otwarcia: 10-19

Mapa Dojazdu