SYLMONT Sylwester Zieliński

shadow

Opis działalności

Usługi instalacyjno-budowlane.

Instalacje sanitarne
Instalacje sanitarne mają za zadanie rozprowadzanie takich mediów jak woda, gaz, powietrze oraz odprowadzenie z budynków ścieków i zanieczyszczeń. W każdym budynku wyposażonym w podstawowe przyłącza nie może zabraknąć również instalacji wodociągowej. Zespół instalacji budowlanych obejmuje elementy wewnątrz i na zewnątrz budynku a wszelkie wymagania techniczne określają stosowne przepisy prawne.

Woda jest niezbędna w naszym życiu. Dlatego warto pomyśleć o jak najlepszym rozwiązaniu instalacji wodociągowej. Sylmont jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferuje zaprojektowanie i wykonanie instalacji odpowiedzialnej za rozprowadzenie wody w Państwa domu z jak najwyższym standardem i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Instalacje wodociągowe
W skrócie instalacja wodna to układ połączonych przewodów, armatury i urządzeń. Służy do zaopatrywania budynku w zimną i ciepłą wodę i jej rozprowadzenie. Instalacja spełnia wymagania jakościowe, jakim powinna odpowiadać woda do spożycia przez ludzi.

Stacje uzdatniania wody
Zła jakość wody z wodociągu to niestety dość powszechna sytuacja z jaką się stykamy. Skutkiem tego jest przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych,nie tylko kotłów grzewczych, ale także grzałek w pralkach czy zmywarkach. To dodatkowo wytrącanie się osadów na armaturze sanitarnej, także zmniejszające estetykę i jej trwałość. Dlatego naszym klientom proponujemy zainstalowanie stacji uzdatniania wody, która poza jej zmiękczaniem (usuwaniem twardości), redukuje ilość innych stałych zanieczyszczeń. Użytkowanie takiej stacji jest maksymalnie uproszczone i niskokosztowe. Oszczędności to nie tylko zmniejszone ryzyko uszkodzeń urządzeń cieplnych, ale także mniejsze dawkowanie środków piorących, a mniejsza ilość osadów na armaturze sanitarnej (szczególnie baterie, kabiny prysznicowe) to także zmniejszona konieczność jej notorycznego czyszczenia.

Kanalizacja sanitarna
System rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych.

Kanalizacja deszczowa
Kanalizacja służąca do odprowadzania wód opadowych i roztopowych z dachów, dróg, chodników, podjazdów i parkingów.

Instalacje solarne
Instalacje solarne z kolektorami słonecznymi tworzą komplet urządzeń zapewniających ciepłą wodę w domu, podgrzewanie wody w basenie i wspomaganie centralnego ogrzewania. Jest to tani i oszczędny sposób na ogrzewanie wody w sezonie letnim.
Poniżej przedstawiamy zasady działania:

  • Słońce ogrzewa umieszczony w kolektorze absorber, który pochłania promieniowanie słoneczne i zamienia je w ciepło. Skuteczność pochłaniania zależy od rodzaju absorbera. Zwykły, czarny absorber dużą część promieniowania odbija. Skuteczniejszy jest tzw. absorber selektywny – pochłania on 95% padającego na niego promieniowania.
  • Od absorbera ogrzewa się czynnik grzewczy (może to być woda lub płyn niezamarzający), który przepływa przez kolektor.
  • Ogrzany płyn przepływa do zasobnika.
  • Tam oddaje ciepło ogrzewanej wodzie użytkowej, znajdującej się w zasobniku, i ochłodzony wpływa z powrotem do kolektora.

Centralne ogrzewanie
Dostarczanie i rozprowadzanie ciepła po budynku do grzejników za pomocą gorącej wody.

Kotłownie
Pomieszczenie, w którym znajduje się piec zwany kotłem centralnego ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe
To nowoczesne rozwiązania grzewcze, dzięki którym zwiększymy komfort i znacznie obniżymy koszty ogrzewania domu lub mieszkania.
„Ciepła podłoga” podnosi komfort na tyle, że można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2 st. C, a to oznacza oszczędność energii rzędu 12% i mniejszą cyrkulację kurzu. Równomierne oddawanie ciepła całą powierzchnią podłogi to idealne rozwiązanie do pokoi dziennych, przedpokoi, a także łazienek. Brak bowiem jakichkolwiek widocznych elementów grzewczych – wszystko skrywa się pod posadzką.

Ogrzewanie płaszczyznowe
Grzejnik stanowi tu całą płaszczyznę: ściana i najczęściej podłoga. Jest to typ ogrzewania niskotemperaturowego. Ogrzewanie płaszczyznowe działa na zasadzie promieniowania – przyjazne jest alergikom (ograniczony jest ruch powietrza, a wraz z nim kurzu). Ten sposób ogrzewanie jest wydajne i oszczędne – temperatura, przy której odczuwamy komfort cieplny jest o kilka stopni niższa niż przy ogrzewaniu tradycyjnym.

Udrażnianie kanalizacji
W przypadku z problemami odpływu ścieków oferujemy usługę udrożnienia kanalizacji.

Kamerowanie kanalizacji
W naszej ofercie znajduję się również opcja nagrywania stanu układu kanalizacyjnego.

Wiercenie otworów
Wiercimy otwory w różnego rodzaju ścianach i stropach. Zakres średnic: 20-250mm.

Usuwanie awarii

Wizytówka firmy SYLMONT Sylwester Zieliński jest wpisem darmowym. Możesz podnieść widoczność tego wpisu, usunąć reklamy, dodać mapę dojazdu oraz opinie klientów, wykupując jeden z Pakietów Pozycjonujących.

Maskotka - lubelskiefirmy.pl

Firmy z tej samej kategorii